Projekt

„KOMPENZÁCIA POPLATKU V ŠKOLSKOM KLUBE DETÍ                ZA ŽIAKOV ZO SOCIÁLNE ZNEVÝHODNENÉHO PROSTREDIA A V HMOTNEJ NÚDZI“

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásilo v rámci Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky výzvu na predkladanie žiadostí na „Kompenzácia poplatku v školskom klube detí za žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia a v hmotnej núdzi“.

Cieľom výzvy bola kompenzácia poplatku za školský klub detí pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, resp. z rodín v hmotnej núdzi. Tým sa odstránila hlavná prekážka – poplatky za ŠKD pri zapojení sa žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, resp. z rodín v hmotnej núdzi do činnosti ŠKD.

Z Plán obnovy a odolnosti SR bolo v tomto kole výzvy podporených 229 základných škôl, ktoré získali finančné prostriedky v celkovej sume 289 575 . Táto výzva pozitívne ovplyvnila celkovo cca 3 861 žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia alebo v hmotnej núdzi.

• Základná škola s materskou školou - Alapiskola és Óvoda Bátka
    980 21 Bátka č.172